DOPRAVA ZDARMA nad 1500 Kč!

O Vinařství

ZÁMEK LOBKOWICZ ROUDNICE

Historie nejstaršího rodinného vinařství v Česku

Lobkowiczké vinařství sídlí už více než 400 let ve středověkých sklepích zámku v Roudnici nad Labem. Pěstování vinné révy má v této oblasti Čech kořeny ještě hlubší - sahají až do časů Přemyslovců. Ve vinařství Zámek Lobkowicz Roudnice dodnes dodržujeme při výrobě vína tradiční postupy s vysokým podílem ruční práce. Zaměřujeme se na kvalitu a udržitelnost výrobního procesu. Hrozny na výrobu našich vín pocházejí výhradně z vlastních vinic z okolí Roudnice nad Labem. Součástí našich vinohradů je i ikonická vinice na jižním svahu hory Sovice, které se odedávna říká „Malý Říp“.

UNIKÁTNÍ ČESKÉ TERROIR SOVICE

Opukové podloží a vápenité jíly dávají lobkowiczkým vínům jedinečnou mineralitu. Meandr řeky Labe odráží paprsky slunce a díky tomu se udržuje ve vinicích ideální mikroklima. Hrozny pro lobkowiczká vína zpracováváme tak, aby bylo zachováno unikátní terroir našich vinic. To dává našim vínům svěží a příjemnou kyselinu, kořenitost, slanost a plnou ovocitou chuť.

IMG_6592

 

ODRŮDOVÁ SKLADBA

1. víno: Prémiová řada „Velká vinice Sovice“
Pouze výjmečná vína z výjmečných ročníků - velká vína, kde je kladen velký důraz na zobrazení terroáru. Vína jsou pouze z prémiových viničních tratí Sovice.

2. víno: Řada Classic

Odrůdově charakteristická vína vyráběná s důrazem na zachování chuti terroir Sovice.

Řada Sovice

Lehká a svěží vína moderního stylu z viničních tratí Sovice a Labské vinice.

Sekty

Naše sekty jsou vyráběny tradiční metodou s minimální délkou zrání v lahvi 12 měsíců.

První víno 2023